Zioła w pielęgnacji urody

Fitoterapia to nauka zajmująca się wpływem ziół na zdrowie i samopoczucie człowieka. Ziołolecznictwo znane jest przecież od zarania dziejów – to właśnie w ten sposób ludzie leczyli różne przypadłości i wspierali dobre samopoczucie. Dzisiaj nadal korzystamy z ziół w szerokim zakresie. Można wykorzystywać je między innymi do pielęgnacji urody.

Fitoterapia, czyli zioła w służbie zdrowia i urody

Picie różnego rodzaju naparów i wywarów z ziół, to doskonały sposób na dostarczanie wielu ważnych składników dla naszego organizmu. Doskonałym przykładem jest chociażby wpływ pokrzywy czy skrzypu na zdrowie i urodę włosów oraz paznokci. Osoby przyjmujące preparaty z tych ziół lub osoby regularnie pijące napary, cieszą się mocnymi i zdrowymi włosami. Ziołowe napary mogą służyć również jako tonik do przemywania cery. Bardzo często pomagają w łagodzeniu różnych stanów zapalnych, wspierając gojenie się drobnych ran. Najnowsze badania z dziedziny biotechnologii dowodzą, że ogólnie w roślinach znajduje się mnóstwo pozytywnych składników. To dlatego właśnie ekstrakty z ziół są tak szeroko wykorzystywane w produkcji kosmetyków.

Fitoterapia w okresie menopauzy

Dla urody kobiety szczególnie newralgicznym momentem jest czas menopauzy. Przyjmowanie różnego rodzaju suplementów diety na bazie ziół, może bardzo pozytywnie działać na łagodzenie skoków hormonalnych, na które narażona jest wtedy kobieta. To właśnie dzięki temu menopauza może mniej odbić się na stanie skóry czy włosów. Warto o tym pamiętać i sięgać po łagodne ziołowe preparaty, dedykowane na przykład dla kobiet w okresie menopauzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii natura. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *